Новопразький ДНЗ №2 «Журавлик»

Виховна робота ДНЗ №2 "Журавлик"

Дошкільний навчальний заклад працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років "Дитина", програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт".

1 Блок: Методична робота

Методична робота з педагогічними кадрами спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. З метою реалізації головних завдань адміністрацією ДНЗ, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністраці, був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів, сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь у досягненні мети.

Треба відмітити, що педагоги поглиблено працюють за такими напрямками, підвищуючи свій професійний рівень: Кісільова С.В.: "Охорона  здоров"я та збереження життя дітей дошкільного віку". Бондаренко С.М. "Розвиток творчості дитини засобами музичної діяльності".

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу, були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: "Дошкільне виховання", "Джміль" ,"Палітра педагогів", "Бібліотечка вихователя дитячого садка".

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи: засідання педагогічної ради "Зустрічаємо вересневий день святковий, як добрий знак майбутньої роботи" (серпень); "Мову старанно вивчаємо - патріотами зростаємо" (грудень); "Готовність дитини до школи" (травень);  ділова гра "Організація праці дітей на ділянці ДНЗ", проблемний семінар "Екологічне виховання дітей старшого віку" (квітень) ,семінар-практикум "Компетентність випускника" (травень); колективні перегляди занять та режимних моментів (жовтень-квітень), консультації (щомісяця). Ці заклади допомогли колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

Протягом року у закладі працював гурток "Лабораторія народної медицини", де діти отримали елементарні знання про цілющі властивості лікарських рослин, виготовлення з них ліків.

На протязі навчального року ДНЗ бере участь у методичній роботі району: нарадах, семінарах. Активну участь ДНЗ беруть у проведенні районних фестивалів - конкурсів "Дошкільня року".

2 Блок: Якість освіти

Для якісної реалізації головного завдання з формування елементарної життєвої компетентності з питань безпеки у дітей дошкільного віку було проведено тематичне вивчення.

Проаналізувавши усі переглянуті заходи можна зробити висновок, що педагогічним коллективом ведеться систематична та планова робота щодо формування у дітей знань, умінь і навичок з питань охорони життя і збереження здоров"я, як під час навчально-виховного процесу так і в побуті.

Для вирішення другого головного завдання з трудового виховання проведено тематичне вивчення "Вивчення навичок самообслугування та трудових навиків".

За результатами тематичного вивчення було виявлено, що цьому питанню приділялась належна увага вихователем дошкільного закладу.

3 Блок: Результативність навчально-виховного процесу

Два рази на рік вихователем проводиться діагностика рівня знань дітей різновікової групи.

Навчально-вихововна робота ведеться на належному рівні.

Проводяться екскурсії дітей, а саме: на свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень), у шкільний музей (травень), проводяться зустрічі вчителів з вихователем, дітьми та батьками групи старшого дошкільного віку (6-го р.ж.) Вихователь відвідує уроки у 1-му класі, вчителі бувають присутні на заняттях та режимних моментах у підгрупі старшого дошкільного віку. Організовуються спільні свята та розваги.

Працівниками закладу систематично проводиться робота з дітьми селища, які не відвідують дошкільний заклад.

Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань захисту дітей.